Як накачати нижній прес в домашніх умовах.

Навіть якщо у тебе немає мінімально необхідного устаткування для будування пресу на зразок фітбола, зробити це нескладно.

1. Зворотні скручування з утриманням ніг

Ляж на підлогу, поклавши долоні під сідниці і зігнувши ноги в колінах. Притискаючи поперек до підлоги, підтягни коліна до плечей.

Трохи відірвавши таз від підлоги, відразу ж повернися в початкове положення і повтори 25 - 30 разів. Після цього випрями ноги і максимально утискуй низ спини в підлогу.

Тепер дуже повільно опускай прямі ноги вниз, стежачи за положенням попереку.

Як тільки ти відчуєш, що низ спини починає відриватися від підлоги, зупинися і повільно порахуй до 30. Після цього, полегшено пихкаючи, можеш покласти ноги на підлогу і відпочити 60 секунд. Повтори усе описане ще двічі.

2. Біг в упорі лежачи

Прийми положення упору лежачи і, намагаючись рухатися безперервно, по черзі підтягуй коліна до плечей. Дер-жи носок підтягуваної ноги відтягнутим і уявляй, що твої ноги ковзають по льоду. Рухайся так впродовж рівно однієї хвилини. Відпочинь стільки ж і повтори біг ще двічі.

Корисна інформація

Між іншим, нижнього пресу не буває. Так само як не можна у гриба знайти правий або лівий бік.

Черевний прес об'єднує в собі декілька м'язів, і не усі з них мають безпосереднє відношення до живота. По суті прес - це живий мішок з кришкою внизу і вгорі, а складають його косі, пряма і поперечна м'язи живота, квадратна попереки, діафрагма і м'язи тазового дна. Тобто якщо бажають навантажити нижній відділ пресу, вірогідно, просто повинні терпіти позиви сечового міхура максимальну кількість часу.

Іншим же слід знати: те, що більшість обивателів називають пресом, насправді є м'язами живота. До речі, американці, прародителі фітнесу, в цьому сенсі точніші і іменують вказану область «abs» або «abdominals», що є розмовним скороченням латинської назви прямого м'яза живота - «rectus abdominis».

Розділяти ж прямий м'яз живота на три різні частини - верхню, середню і нижню - взагалі безрозсудно і доречно тільки у разі роботи на обробній дошці. Будь-який рух завжди здійснюється відразу усім м'язом, тобто усіма мислимими і немислимими його областями.